Gisteren werd er gestaakt bij de NS, deze staking die eerst alleen voor regio West
was aangekondigd, werd afgelopen zondag verder uitgebreid naar regio Noord-West.
Zodoende reden er gisteren in het hele land geen treinen.
Een hinderlijke situatie voor reizigers net als de werkzaamheden op het stationsplein van Amersfoort, daar starten binnenkort de aannemers met werkzaamheden.
Dat doen ze in opdracht van de gemeente Amersfoort, ProRail, Stedin en Vitens.
Reizigers moeten dan rekening houden met andere looproutes en de plek om je fiets te stallen.
Er wordt geadviseerd om de fiets in een van de andere (onbewaakte) stallingen in de buurt van het station te parkeren, zoals Smallepad, Barchman Wuytierslaan of Piet Mondriaanplein.
Vanaf eind mei waren de onbewaakte fietsenrekken op het Stationsplein namelijk al verwijderd.
De ondergrondse fietskelder
is nog wel bereikbaar, maar de kans bestaat dat die snel vol raakt.
De taxi’s verhuizen eind mei naar het Piet Mondriaanplein.
Op het Stationsplein zal de riolering, kabels en leidingen worden verlegd en komt er een nieuw elektriciteitshuisje.
Nieuwe kabels en leidingen en het nieuwe elektriciteitshuisje verkleinen de kans op storingen in het elektriciteitsnet.
Deze aanpassingen zijn nodig om ruimte te maken voor de bouw van de nieuwe fietskelder
onder het Stationsplein.
De werkzaamheden starten in de maand juni en zijn naar verwachting eind oktober van dit jaar klaar.
De werkzaamheden worden overdag uitgevoerd en om vlot en veilig te kunnen werken zetten de aannemers het werkterrein af met hekken.
Station Amersfoort Centraal en het Stationsplein blijven bereikbaar, maar looproutes,
oversteekplaatsen en een bushalte zullen iets verschuiven, dat wordt ter plaatsen met borden aangegeven.
Updates over de werkzaamheden kun je volgen via het project in de BouwApp.
De BouwApp is gratis te downloaden in de appstore op je telefoon.
Zoek op project ‘Stationsplein Amersfoort’ en klik op ‘volgen’ of volg het project hier.
Klik op ‘projecten bekijken’ en volg de bovenstaande stappen.
Wil je weten hoe het stationsgebied er straks uit gaat zien, klik dan op deze link.
Het filmpje geeft ook een idee, hoe het stationsgebied er straks uitgaat zien.
Het deel van Amersfoort rondom het station vond ik zeker niet het mooiste deel. Daar valt dus wel iets te verbeteren.
Sinds de coronajaren stappen er al niet meer zoveel mensen in de trein.. dit is echt een goed idee, al die stakingen.. dan raak je iederéén kwijt..! En die nog móéten, gaan straks weer veel meer betalen, want al die vergoedingen van 25 euro pp. wegens niet rijdende treinen zorgen voor een kostenplaatje van de NS van minstens een miljoen euro.. dat mogen hun reizigers natuurlijk weer op gaan hoesten.. ergerlijk!
Vond het stationsplein van Amersfoort de laatste keer dat ik er was nogal onoverzichtelijk.. maar dat lag misschien aan mij. Er zit wél een heel goed restaurant.. De Overkant.. aan te bevelen! 😉
Och, als de treinen toch niet rijden kunnen ze hun gang gaan…
Zal vast een verbetering worden
Denk niet dat die app voor mij interessant is…volg jou visie erop wel 😉
Het wordt vast mooier, beter en meer.
Hopen we. 😉
Voor veel mensen is het een ramp wanneer de treinen niet rijden. Voor forenzen, toeristen en mensen die een familiebezoek hadden gepland. Maar ja, staken is ook een recht.
Het Station Amersfoort ziet er uit om door een ringetje te halen.
Lieve groet ♥
Meer dan 20 stakingsdagen sieren hier de ’treinkalender’, Hans.
De werkzaamheden maken het er niet makkelijker op…
LIe(f)s.
De stationsbuurt van Roeselare ken je via mijn blog. Daar wordt alles gedaan om die zo proper en veilig mogelijk te houden.
Station worden daar weer vernieuwd. Moet weer mooi worden. Ik zag jou filmpje. Dit ziet goed uit. Altijd werken aan station. Hele flinke klus om te doen. Fijne dag.
Wat een pech als de treinen niet rijden. Met Pinksteren was hier in de stad een landelijk meisjes voetbal toernooi. Tweede pinksterdag was er een storing in de elektrische bovenleiding tussen Fredericia en Odense en niemand kon naar huis. Er waren te weinig bussen beschikbaar. Arme grietjes.
Ik moet over tien dagen in Amersfoort werken, ik hoop dat ze rekening met me houden.
Love As Always
Dimario
mogge Hans
dus een flinke klus daar voor het station , ach met wat droog weer vlot dat wel , toch
geniet de dag
hier in Hasselt is de stationsbuurt gevaarlijk
als ik dan zie dat er nog gewerkt wordt, heb ik het er niet op
Ik hoop dat het vlug klaar is
Een @->- voor je.