Dit weekend in de gouden terugblik Little Richard, hij werd in Macon, in de Amerikaanse staat Georgia op 5 december 1932 geboren als Richard Wayne Penniman.
Hij is overleden in Tullahoma op 9 mei 2020 op achtentachtigjarige leeftijd.
Hij was de derde van twaalf kinderen en het enige kind in zijn gezin met een lichamelijk
tekortkoming te doen had, zijn rechterbeen was korter dan zijn linkerbeen.
Vanaf zijn vroegste jeugd werd hij door zijn verwijfdheid als ‘anders’ gemarkeerd,
zoals hij uitlegde in een Rolling Stone interview: ‘De jongens wilden met me vechten omdat ik niet graag bij hen was.
Ik wilde met de meisjes spelen want ik voelde me een meisje.
” In de hoop zijn lichamelijke kwaal te genezen en zijn gedrag te beteugelen schreef zijn moeder hem in bij een charismatische baptistenkerk in Maco.
Daar richtte hij op tienjarige leeftijd een gospelgroep op genaamd het Tiny Tots Quartet.
Deze ervaring vervulde hem met het verlangen om een professionele gospelzanger te worden, net als zijn held, broeder Joe May, de ‘Thunderbolt of the Midwest’.
Hij is een rock-‘n-roll-pionier in elke zin van het woord, Rock’s eerste gecertificeerde mafkees,
hij bracht voor het eerst bizarre kleding en kapsels op het nationale podium,
waarbij hij het publiek uit de jaren vijftig verbaasde met zijn brutale homoseksuele uitstraling.
Alleen de aantrekkingskracht op het podium houdt echter geen rekening met de brede
interraciale (tussen verschillende rassen) aantrekkingskracht van Richard.
Zoals Arnold Shaw opmerkt in The Rockin’ ’50s zong de artiest “met een intensiteit,
waanzin en toewijding die de uiterste grenzen van rock’n’roll markeerden.
Hij was opwinding in beweging een wervelende show op het toetsenbord, koninklijk showmanschap in oogverblindende kostuums met daarbovenop een hoge, gladde pompadoer van haar.
Ook de invloed van hem eindigde niet met de eerste generatie rockers.
Veel groepen van de Britse invasie, waaronder de Beatles en de Rolling Stones, keken ook naar hem als mentor.
Maar dit weekend is hij met het nummer Tutti Frutti de Gouden terugblik in de BankShow.
Little Richard – Tutti Frutti.

Ja, de goede oude jaren 50, toen wisten ze al muziek te maken.
Altijd een lekker nummer gevonden. 🙂
Vreemd maar ik herken hem niet zo in de beschrijving als “verwijfd en homo uitstraling’. Maar misschien komt dat omdat zijn glanstijd in eind jaren 50 lag en wie had er tóen al een TV. Je hoorde de artiesten meestal alleen op de radio of draaide hun platen. Bovendien zijn we nu zóveel meer gewend aan rariteiten bij artiesten dat hij er keurig uitziet in deze clip. 😉
‘Verwijfd’ is dan ook nog een beetje foute ouderwetse omschrijving voor ‘ een vrouwelijke man’ hè..! 😉
Maar ik begrijp de oude omschrijving veel beter. Hans
Hoe-dan-ook, een blijver, Hans!
Lie(f)s.
Als je maar weet dat een Tutti Frutti geen ijsje is.
Groetjes.
Een feest om dat stel te zien dansen op de muziek:)
leuk om dit terug te horen Hans
Muzikale herinneringen, als jongere wist ik niet wat de tekst inhield. Hans
Ik wist niet dat Little Richard gehandicapt was. Ik ‘ken’ hem via David Bowie omdat LR zijn idool was.
Zo zie je maar wat iemand met doorzettingsvermogen – en een meedenkende moeder – kan bereiken. Mensen die in kleur denken, hebben pas een beperking. Bedankt voor alle info en leermoment.
Muzikale groet ♥
Daar heb ik vaak op gedanst—getwist. Toen mijn benen nog jong waren.
Ha Hans!
in één woord: GEWELDIG!
Dit is nou precies waar “onze”muziek vandaan komt.
Prettig weekend!
Marlou
Dit liedje ken ik wel. Lekker kwiek en het roept op om in beweging te komen.
Goedemorgen Hans, laat ik maar zeggen dat voor mij hier de muziek begon en je eerste muziekherinneringen vervagen nooit. Goeie keus. Groet Willem
mogge Hans
was – is en blijft een pracht nummer
geniet de dag
De dag was goed en de muziek staat aan. Hans
Lekker nummer was dat in die tijd, was dit niet een plaatje om te twisten…
Nee Twisten kwam later, dat is écht begin rock en roll, daarvoor was er uitsluitend ballroomdansen
ik denk direct aan mijn jeugd, wat werd dat veel gespeeld, en erop gedanst, het brengt me leuke herinneringen
Een @->- voor je.