De vijver bij winkelcentrum Emiclaer in Amersfoort is een verademing tijdens warme dagen.
Je kunt rond de vijver wandelen, daar zijn twee moerasjes waarvan er een te voet is te betreden.
Dit moerasje ligt naast de Bhalotrapad, wat voorheen de Oversteek was.
Het moerasje is te betreden via een vlonderpad en je voelt je daar in een heel andere omgeving omringt door groen.
Aan de kant van de vijver is het natuurlijke gedeelte, linksachter ligt het stukje moeras.
Daardoor loopt een voetpad, die voor mensen die goed ter been zijn is dit een mooi stukje
natuur om doorheen te lopen.
In de zomer zie je hier vaak diverse libellen en juffers, watervogels en de IJsvogel.
Aan deze kant van de vijver wordt natuurbeheer toegepast, het groen heeft een natuurlijke
uitstraling door het riet, de kruiden, de struiken en de bomen.
De route loop via een houten brug en wandelpad die over het moerasje gaan en die waren aan vervanging toe.
De werkzaamheden zijn op 17 augustus gestart en duren een maand, tot 17 september.
Het is leuk om er eens te gaan kijken en de foto’s uit 2018 te vergelijken met de huidige
werkzaamheden.
Helaas heeft deze positieve verbetering ook een schaduwkant, want het dievengilde vond de hele inhoud van de blauwe gereedschapskist heel interessant en heeft het afgelopen weekend de hele inhoud gestolen!
Schade post€15.000,-, triest van woorden.

Trap van het vlonderpad vanaf het Zocherpad.

vlonderpad richting het Zocherpad.

Werkzaamheden vanaf een ponton.

Vernieuwen van het vlonderpad, rechts achter de blauwe gereedschapskist.

Vervangen trap en brug.

De brug moet aan het vlonderpad aansluiten.

Men is druk bezig.

Afgesloten tot 17 september.

Pingback: Ingang. | logbankje
ja, dat is leuk als het niet te druk is, en dan een paar keer dan weet je het wel.
Ik vraag mij wel af waar dat gereedschap lag. Hebben ze daar een kraak voor moeten zetten? Je laat toch niet voor 15.000 euro aan gereedschap te geef achter.
Dat idee had ik ook, een hoop geld en of het verstandig was dat achter te laten, blijkt dat dat niet zo was. Hans
Wat erg toch dat tegenwoordig álles gegapt wordt dat je niet driedubbel beveiligd hebt. In die dure apparaten moeten dan maar trackers gezet worden. Jammer dat het mooie pad nu een hele maand buiten gebruik is, maar ja, het moet natuurlijk wel veilig blijven.
Dat die dieven precies weten wat en waar het te vinden is 🙁
Jammer dat ze er niet ingezakt zijn
Mooi zo een vlonderbrug…zien we hier in de buurt ook veel…De grote Peel
Het type dief komt vaak weg met zijn snode daden. Hans
Héél mooi is ’t wel, Hans, maar ‘k ben geen held…, MizzD wel hé!
Lie(f)s.
Ik ook niet meer, het kon er verraderlijk glad zijn. Hans
Dat is een prachtige omgeving Hans en wie goed ter been zal zijn een mooie wandeling. Echt triest dat men niet van andermans spullen af kan blijven en nu een wel een schadepost er is. En gepakt worden ze zelden helaas.
Hallo Hans, Het is maar te hopen dat er voldoende water blijft om de vlonders gestand te laten zijn. Na deze droge en warme zomer lijkt het de verkeerde kant op te gaan. Diefstal is al van eeuwen geleden en er is geen straf zwaar genoeg om het te doen stoppen. Geniet van de dag. Willem
De vijver blijft wel op niveau, veel water uit de omgeving stroomt er heen. Hans
Deze vlonderpad word straks heel mooi. Het is daar wel nodig om vernieuwen. Ik zie al veel beter uit om daar heen te lopen. Leuke foto’s om laten zien. Moeras ziet indrukwekkend uit. Fijne dag.
Het is een heel leuk rustig stukje. Hans
Zoiets moois en een zootje tuig moet het verknallen…..
Zo gaat het vaak, een bouwt en de ander sloopt. Hans
mogge Hans
ik dek dat ik wel eens door/langs dat park ben gefietst
nu dieventuig weer bezig geweest gggrrrrr las in een link ook over 2 afgebrande boerderijen , gaat ook niet vanzelf denk ik dan
zo jammer het is een mooi park
geniet de dag
Dag Hans, ja… zo’n mooi gebied heeft een stad nodig.
Zeker ook, omdat veel mensen aan het Stenen Tijdperk zijn begonnen in hun achtertuintjes. En iedereen heeft juist zulke oases nodig!
Groetjes van Marlou
Het dievengilde heeft de buit weer binnen…
dat is voor veel geld, die dieven hebben hun slag gestaan!
.Een @->- voor je.